Dni Pamięci Pawiaka 2018

W dniach 3 – 6 października 2018 roku miały miejsce w naszym muzeum obchody Dni Pamięci Pawiaka. Na uroczystości składały się prelekcje o tematyce historycznej, spotkania ze świadkami historii – byłymi więźniami Pawiaka oraz występy artystyczne. Zwieńczeniem wspomnianych obchodów był koncert pt. „Bar Flips i już. Konspiracyjne sceny Warszawy”, który odbył się ostatniego dnia i był dedykowany Bohaterom Pawiaka. Poniżej wybrane zdjęcia z uroczystości.

Czytaj dalej

Akcja Więź – spotkanie z p. Stanisławem Zalewskim

W poniedziałek 24 września 2018 roku miało miejsce w naszym muzeum spotkanie z byłym więźniem Pawiaka p. Stanisławem Zalewskim, które odbyło się w ramach Akcji Więź. Świadek historii przybliżył przybyłej młodzieży okoliczności swojego aresztowania i osadzenia w więzieniu gestapo. Wystąpienie kombatanta poprzedziła krótka prelekcja o historii Pawiaka w czasie okupacji niemieckiej 1939-1944. Natomiast po spotkaniu nastąpiło oprowadzenie uczestników po ekspozycji przez pracownika muzeum Roberta Hasselbuscha.      

Dni Pamięci Pawiaka 3-6 października 2018

Szanowni Państwo,

poniżej prezentujemy program Dni Pamięci Pawiaka, które odbędą się w dniach 3 – 6 października 2018 roku.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wspomnianymi obchodami w dniach 3 – 5 października 2018 roku zwiedzanie całości ekspozycji Muzeum Więzienia Pawiak będzie możliwe jedynie w godzinach 14.00 – 17.00 (ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 16.30).